zadanie nr 97

97. Remont chodnika i pasa zieleni na początku ulicy Słowackiego


Lokalizacja

Początek ulicy Słowackiego, na wysokości bloku Legionów 25-27. Odcinek do remontu zaczyna się od przejścia dla pieszych (tam kończy się wyremontowany fragment od ulicy Legionów) do wjazdu na parking należący do bloku Legionów 25-27 (wjazd wyłożony jest dużą sześciokątną kostką)

Opis zadania

Zadanie polega na remoncie chodnika, od początku ulicy Słowackiego, na wysokości bloku Legionów 25-27 oraz rewitalizacji części trawnika. Odcinek do remontu zaczyna się od przejścia dla pieszych (tam kończy się wyremontowany fragment od ulicy Legionów) do wjazdu na parking należący do bloku Legionów 25-27 (wjazd wyłożony jest dużą sześciokątną kostką). W ramach zadania należy także zamontować separatory drogowe na krawężniku uniemożliwiające wjazd samochodom na chodnik oraz na jezdni, tak, aby kierowcy parkowali auta zgodnie z przepisami Kodeksu drogowe - 10 metrów od przejścia dla pieszych.

Uzasadnienie realizacji zadania

Realizacja zdania poprawi bezpieczeństwo drogowe mieszkańców pobliskich bloków i kamienic oraz poprawi komfort pieszych, którzy każdego dnia korzystają z zniszczonego chodnika. Nowy wyremontowany chodnik oraz zrewitalizowany pas zieleni wpłynie także na poprawę estetyki okolicy.

ocena pozytywna
Zwiększona wartość zadania.

Załączniki